En als je nu een andere drijfstangset neemt (zoals wij doen voor onze crossbakbrommer met zundapp blok) en stevigere stoterstangen, dan kun je nog wat harder opfokken zonder dat alles direct in de soep loopt.
neem je zo'n 60cc cilindertje, grotere carburateur, kopje een beetje huis-tuin-en-keuken flowen. Koppeling bijwerken. Vliegwiel gewoon weggooien en net zolang zoeken tot je een elektronische ontsteking vind die past.
Trouwens............effe wat anders.... tomos elektronische ontstekingen hebben geen pick-up. De enige draad die naar de CDI-unit gaat is de draad van de voedingsspoel. Ik denk dat de vonk getimed wordt a.d.h. van he omklappen van de spanning ofzo. Of werkt dat anders? Zo niet, dan kun je toch een CDI-unit met een dergelijk principe aan elke puntenontsteking hangen? Er is hier vast iemand die weet of dat bestaat. EN beter nog.... iemand die daar een tekening van deze schakeling heeft. Bouw je eigen vervroegende elektronische ontsteking voor je noof! En dan hoef je het vliegwiel dus niet weg te gooien, zoals hierboven gesuggereerd.