Marktplaats adv
-
Saik0
- The 4T-MSB is my life!
- Berichten: 1862
- Lid geworden op: 17 mei 2009 21:37
- Bezit: Mooi lulverhaal over 50 honda's die ik nooit gehad heb.
- Locatie: Amsterdam
Re: Marktplaats adv
Als dat ding echt zelfbouw is dan krijg je er toch nooit meer een kenteken op?
-
Paul de Salmiakbal
- Frequent 4T-MSB visitor
- Berichten: 91
- Lid geworden op: 29 okt 2010 15:06
- Locatie: Rijsbergen
Re: Marktplaats adv
Is wel mogelijk. Maar dan moet dat ding wel volgens bepaalde specificaties gebouwd zijn. Ik kwoot ff een stukje van een ander forum:Saik0 schreef:Als dat ding echt zelfbouw is dan krijg je er toch nooit meer een kenteken op?
Dus het is wel mogelijk, maar denk niet in dit geval aangezien er wss geen bouwtekeningen bij zitten en dat soort vereisten.Geachte heer,
In reactie op uw e-mail, bericht ik u het volgende.
In uw e-mail vraagt u informatie over een zelfgebouwde bromfiets.
Van een zelfbouw bromfiets is sprake als de zelfdragende constructie, het frame, niet bedrijfsmatig is vervaardigd.
Als u zelf een bromfiets gaat bouwen moet u in eerste instantie het zelf gebouwde frame door de RDW laten beoordelen. Dit kunt u alleen laten beoordelen op de keuringsstations in Roosendaal, Venlo, Waddinxveen en Zwolle. Een technisch medewerker van de RDW voert dan een identificatieonderzoek uit op het frame. Hiervoor moet u het frame kaal en in ongeverfde toestand aanbieden, zodat een goede controle mogelijk is.
Voor de inslag van het Voertuig Identificatie Nummer (VIN) moet u een aanvraagformulier invullen, waarin u verklaart dat u het frame in eigen beheer heeft vervaardigd.
Bij de keuring moet u een technische tekening op A4-formaat overleggen. De tekening moet minimaal de volgende gegevens bevatten:
* de volledige maatvoering;
* de plaatsen van de lassen;
* de bevestigingspunten van de motor en de versnellingsbak;
* een stuklijst van de gebruikte materialen;
* de naam en het adres van de (zelf-)bouwer
Na goedkeuring van het frame slaat de RDW een VIN in. Tevens wordt de merkaanduiding �zelfbouw� ingeslagen.
Na de inslag kunt u de zelfbouw bromfiets afbouwen en als deze gereed is kunt u deze laten beoordelen bij een RDW keuringsstation. Er wordt dan nagegaan of de bromfiets aan de toelatingseisen en aan de permanente eisen van de Regeling Voertuigen voldoet. Ook moet u de herkomst van het motorblok kunnen aantonen.
Een aantal technische eisen voor tweewielige bromfiets zijn:
* de constructiesnelheid mag maximaal 45 of 25 km/uur bedragen. De controle hiervan gebeurt op een snelheidsmeetbank;
* de geluidsproductie mag de toelatingseis van 97 dB(A) (45km/uur) of 91dB(A) (25 km/uur) niet overschrijden;
* de remvertraging moet tenminste 4,0 m/sec2 bedragen. De remmen moeten in goede staat van onderhoud verkeren en op twee wielen werken. Met een rij- en remproef op de weg wordt de remvertraging beoordeeld;
* de bromfiets moet zijn voorzien van een goed werkende bel of van een goed werkende hoorn met vaste toonhoogte met een geluidssterkte van min. 93 dB(A);
* de banden moeten in goede staat verkeren en over de gehele omtrek en breedte van het loopvlak moet profilering aanwezig zijn. Ook moeten de banden zijn voorzien van een E-keurmerk;
* de bromfiets moet zijn voorzien van een goed werkende snelheidsmeter die ook bij nacht goed afleesbaar is;
* alle onderdelen van de verlichting moeten voorzien zijn van E-keurmerk en bedoeld zijn voor de functie;
* de verlichting die tenminste aanwezig moet zijn:
* een dimlicht aan de voorzijde, kleur wit of geel;
* een achterlicht, kleur rood;
* een niet driehoekige retroreflector aan de achterzijde, kleur rood;
* een remlicht aan de achter zijde, kleur rood (geldt niet voor een bromfiets met een vermogen <= 0,5 kW en een maximum snelheid <= 25 km/uur);
* een zijreflector aan beide zijden, kleur ambergeel;
* kentekenplaatverlichting;
* retroreflectoren in de voetpedalen, indien deze aanwezig zijn.
-
Paul de Salmiakbal
- Frequent 4T-MSB visitor
- Berichten: 91
- Lid geworden op: 29 okt 2010 15:06
- Locatie: Rijsbergen
Re: Marktplaats adv
Zal idd wel duurder zijn.Eric schreef:De kosten van het keuren zijn ook geen 150 euro meen ik.
-
Willem-Jan-
- 4T-MSB addict
- Berichten: 543
- Lid geworden op: 05 feb 2007 18:44
- Locatie: Ommen
-
niek is ik
- 4T-MSB heilige
- Berichten: 5195
- Lid geworden op: 28 jan 2007 12:11
- Bezit: wat je bezit is onderweg naar anderen.
- Locatie: Nijmegen
Re: Marktplaats adv
http://link.marktplaats.nl/408914338
moest na het zien van de titel even lachen, maar hij is toch COOL!
moest na het zien van de titel even lachen, maar hij is toch COOL!
Gaat het niet zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat!
Roxanne schreef:Donder lomp jaaahh
-
butt head
- moppersmurf
- Berichten: 9109
- Lid geworden op: 28 jan 2007 21:51
- Bezit: paar brommers
- Locatie: Zelhem
Re: Marktplaats adv
blanke lak over het frame en gaan met dat dingniek is ik schreef:http://link.marktplaats.nl/408914338
moest na het zien van de titel even lachen, maar hij is toch COOL!
ik praat niet alleen maar poep
bami = bami. troep = troep.
bami = bami. troep = troep.
Re: Marktplaats adv
niek is ik schreef:http://link.marktplaats.nl/408914338
moest na het zien van de titel even lachen, maar hij is toch COOL!

- nielspbr
- Mr Kockengen
- Berichten: 16947
- Lid geworden op: 02 mar 2009 17:50
- Bezit: Een apenfamilie en een bamibal.
- Locatie: Kockengen
Re: Marktplaats adv
Lijkt wel zo'n chopperfiets (vanuit mijn jeugd
)
Nu alleen nog zo'n vosse- of dassenstaart.
Nu alleen nog zo'n vosse- of dassenstaart.
-
ciebie
- 4T-MSB zombie
- Berichten: 2430
- Lid geworden op: 16 jan 2009 16:24
- Bezit: Honda CB50J, Honda C50 lange termijn project, C70 nog langer termijn project
- Locatie: Soest
Re: Marktplaats adv
hij wil er minimaal 200 euro voor hebben;)Sissemie schreef:C €300
http://www.speurders.nl/overzicht/motor ... t_index=45
Re: Marktplaats adv
Provincie Gelderland
Land Nederland
Conditie Gebruikt
Basiskleur Rood
Bouwjaar 1950
ook een hele vroege cee
Land Nederland
Conditie Gebruikt
Basiskleur Rood
Bouwjaar 1950
ook een hele vroege cee
"Horsepower loves the absense of weight"
Re: Marktplaats adv
Dat is de versie die nog met SS50 koppel blok word geleverd, uiterst zeldzaam!Mandarijn schreef:Provincie Gelderland
Land Nederland
Conditie Gebruikt
Basiskleur Rood
Bouwjaar 1950
ook een hele vroege cee
NIX schreef:Het is echt een nobudgetschijthuis. Vreselijk.