fiftyfive schreef:
Geel: Deze voedt de lampen en de accu als de lampen aan staan
Wit: Deze voedt de accu als de lampen uit staan
Zwart: Deze komt van de punten en gaat naar je bobine en contactslot.
Hoe het ongeveer werkt:
Geel gaat van het blok naar de schakelaar op het stuur en wordt daar geschakeld aan blauw of wit in de koplamp, bruin voor het achterlicht en wit/geel voor de accu. Als de schakelaar op off staat, dan is groen verbonden aan wit/geel voor de accu(de witte uit het blok dus aan groen in de draadboom leggen). Wit/geel gaat naar een gelijkrichter bij de accu, want een accu laadt niet met wisselspanning. Ook heb je de accu nodig zodat de lampen niet springen bij een beetje gas.
Claxon en remlichten werken via de accu. de remlichtschakelaars worden constant gevoed door de accu en als je de rem indrukt, wordt de rode(of zwarte) draad van de accu geschakeld aan groen/geel. Als de spanning door de schakelaar kan, kan het remlicht branden. De claxon krijgt ook continu spanning en deze geeft een signaal als je op het knopje op je stuur drukt. Door het indrukken van dat knopje, maak je massa, en dan kan je claxon werken.[/quote]
Ik ben met de kabelboom bezig geweest. In eerste instantie wou ik heel simpel wat kabels heen en weer maken zodat mijn verlichting het maar deed maar toen ik er eenmaal aan ben begonnen heb ik er toch voor gekozen om de originele kabelboom te gebruiken. Ik heb een universele schakelaar op mijn stuur en die werkt zoals het hoort, dimlicht/grootlicht, knipperlichten en claxon. Er zit alleen geen functie op dat er weer een draad (wit/geel) richting richting de spanningsregelaar-accu gaat (het verhaal zoals hierboven in het blauw staat beschreven). Geel is nu rechtstreeks verbonden aan de schakelaar op het stuur maar omdat ik mijn brommer op dit moment niet kan laten lopen heb ik Geel op de accu aangesloten en zodoende weet ik dat de verlichting het doet en de schakelaar zijn werk ook doet. Ik weet nu dus niet wat er gebeurt als ik de brommer start en ik geef gas (zou het dan doorbranden)?
Ook heb ik nu dus de groene draad over.
Mijn idee:
Geel even laten wezen zoals het is en er op gokken dat de verlichting gewoon blijft branden zodra het de stroom van de brommer krijgt.
Groen wil ik dan hierop aansluiten en van daaruit richting de accu:
http://www.4taktwinkel.nl/contents/nl/p1775.html
Stel dat de lampen door branden en geel moet ook nog naar gelijkrichting/spanningsregelaar, moet ik dan deze aanschaffen en geel & groen daarop aansluiten en vanaf daar een richting de accu??
http://www.jmpbonderdelen.nl/spanningsr ... -volt.html
Het is voor mij allemaal nieuw dat elektrisch gebeuren dus ik kan er natuurlijk helemaal naast zitten
Of zou dit uitkomst bieden?
http://www.4taktwinkel.nl/contents/nl/p1780.html
Wie o wie kan me helpen?

