Kleine vragen topic

Hier kun je praten over je honda.
Gebruikersavatar
superdax
Frequent 4T-MSB visitor
Berichten: 52
Lid geworden op: 27 aug 2013 16:45
Bezit: Honda gorilla
Locatie: Maastricht-Aachen airport

Re: Kleine vragen topic

Bericht door superdax »

OK, mijn uitlaat is een takegawa z style.
Het is niet mijn dagelijks vervoer.
rij niet hard, ik ben een laagvlieger!
ArturiaP3ndrag0n
4T-MSB beginner
Berichten: 21
Lid geworden op: 30 jan 2019 06:03

Re: Kleine vragen topic

Bericht door ArturiaP3ndrag0n »

Iemand ervaring met rzracing? En dan vooral de verzending? Diurt het daar altijd meer als een maand voor je iets hebt? Toen ik de zooi bestelde was het allemaal gewoon op voorraad en nu ook....

Moet hem sowieso nog bellen er over....
Gebruikersavatar
Jurrien
chaly's angel
Berichten: 5996
Lid geworden op: 28 jan 2007 12:51
Locatie: Willieoort

Re: Kleine vragen topic

Bericht door Jurrien »

Bel hem dan eerst even, voordat je het hier vraagt.
NIX schreef: 20 sep 2023 09:46Wat de hippie zegt. Ben het helemaal met hem eens.
Ben C50
4T-MSB addict
Berichten: 955
Lid geworden op: 06 aug 2012 22:12
Bezit: C50 TT
Bakbrommer met C50 OT
Peda Chip

Re: Kleine vragen topic

Bericht door Ben C50 »

Ik heb nu al een paar keer gehad dat de kop/koppakking van mijn 85cc/nt70 kop gaat lekken. Hij lekt dan olie onderaan ergens. Ik vermoed de olieretour. Dat rubber ringetje is altijd hard en verfrommeld wanneer ik de kop (meestal om een andere reden) er af haal. Herkenbaar? Wat doe ik fout? Het blok zit in een bakbrommer, dus ff de kop eraf is een heel gedoe, dan moet het blok er weer helemaal uit en dat zit nogal ingebouwd. De lekkage wordt nu wel erg veel.

Kan ik iets fout doen bij montage?
Kan de kop ergens anders de neiging hebben olie te lekken? Scheurtjes ofzo? Alle inspiratie is welkom!
NIX
chaly addict
Berichten: 19635
Lid geworden op: 27 jan 2007 21:21
Bezit: Een hamer
Locatie: Milsbeek

Re: Kleine vragen topic

Bericht door NIX »

Vaak zijn cilinders niet zo lekker gegoten of bewerkt en zit dat ringetje of te diep (zo dik mogelijke ring uit de verschillende pakkingsets zoeken) of net niet helemaal goed op z'n plek.
Stel je kleppen en kijk eerst even in de FAQ.
MrSinga
4T-MSB zombie
Berichten: 3409
Lid geworden op: 28 jan 2007 22:19
Bezit: Vaillante;
MSX125
ST70
Z50A K3
En een berg projectjes
Locatie: Santa-Cruz, Belgium

Re: Kleine vragen topic

Bericht door MrSinga »

Bij nieuwere kits zit die er zelfs niet meer in (zeker Takegawa ed)
Steek je die dan wel nog, jah... dan heb je een verfrommeld ding
Nu, ik volg NIX, een resem ringen en vergelijken helpt
Ben C50
4T-MSB addict
Berichten: 955
Lid geworden op: 06 aug 2012 22:12
Bezit: C50 TT
Bakbrommer met C50 OT
Peda Chip

Re: Kleine vragen topic

Bericht door Ben C50 »

Begrijp ik goed dat hij zonder die ring ook moet afdichten? Mmmm

Ik zal t maar weer openmaken en met n knap setje in elkaar zetten. Even grabbelen naar dikste ring.

Dank.
Gebruikersavatar
lil
4T-MSB zombie
Berichten: 2872
Lid geworden op: 27 dec 2019 17:58
Bezit: teveel

Re: Kleine vragen topic

Bericht door lil »

misschien wordtie te heet onder die bakfiets en verkoolt dat O-ringetje.
Ben C50
4T-MSB addict
Berichten: 955
Lid geworden op: 06 aug 2012 22:12
Bezit: C50 TT
Bakbrommer met C50 OT
Peda Chip

Re: Kleine vragen topic

Bericht door Ben C50 »

dacht ik eerst ook. Maar nu met oliekoeler blijft de olietemp onder de 100 graden. En weer ontstaat er na een paar maanden lekkage. Steeds meer.
Gebruikersavatar
nielspbr
Mr Kockengen
Berichten: 16944
Lid geworden op: 02 mar 2009 17:50
Bezit: Een apenfamilie en een bamibal.
Locatie: Kockengen

Re: Kleine vragen topic

Bericht door nielspbr »

Misschien is die overbelasting een teken dat je er een nt90 onder moet duwen.
(of zo'n blok(kruk+topend) overbouwen in 50cc carters. Heb je 85cc met een beetje koppel. Zal met c50nt iets makkelijker zijn omdat die al voorbereid is voor cdi.)
Ben C50
4T-MSB addict
Berichten: 955
Lid geworden op: 06 aug 2012 22:12
Bezit: C50 TT
Bakbrommer met C50 OT
Peda Chip

Re: Kleine vragen topic

Bericht door Ben C50 »

Ik heb al cdi. Gebruik nu ot c50 carters. 300% pomp. Ik vind dit een heerlijk blokje eigenlijk. Snel zat voor dit doel. Ik rijd nooit volgas, alleen met optrekken. 50km/h vind ik hard genoeg, maakt dan lekker wat toeren met 12-62 twv, maar niet te gek. Ik rijd dan 1/3 gas open.

Blokje werkt niet te hard denk ik. Tis alleen die stomme lekkage steeds. Die olievlekken voor mn deur vind ik jammer.

Dat hij zonder koeler te heet wordt zit hem meer in het gebrek aan rijwind op het blok.
Gebruikersavatar
robertsp
The 4T-MSB is my life!
Berichten: 1954
Lid geworden op: 13 apr 2011 10:03
Bezit: C50, CD50, Amigo
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: Kleine vragen topic

Bericht door robertsp »

Gewoon even lekker forum vullen.
Heb er verder niet naar gekeken nog, maar boven de 60, maar soms ook lager, begint de naald van m'n teller te "zweven", gaat dan gerust tot het einde van de schaal. Ligt dat waarschijnlijk aan de teller, of aan dat wormwiel in het voorwiel? Of kabel kapot kan natuurlijk ook nog.

Verder heb ik nog probleem met m'n blok. Koud blijft hij even lastig lopen, niet zo'n probleem, hoger zetten van toerental leek niet zoveel uit te maken, of gaat dat stationair toerental samen met de afstelling van de koppeling op semi blok?
Nu goed.. Hij loopt en is warm na een tijdje, maarrr de maximumsnelheid is nogal verschillend. Van ver boven de 60 tot met flinke wind tegen nog geen 50.
Dat er een verschil tussen zit snap ik,maar is er ook iets te doen om dat verschil kleiner te maken? En dan niet met grotere cilinder.

Verder "stinkt" hij ook best wel, is dat kwestie van luchtschroef of was die enkel stationair?
Opnieuw beginnen met afstellen en "bougiekleur kijken" voor juiste naaldstand en sproeiers bv?

Zonder oordoppen maakt m'n brommer best veel geluid, volgens mij keek iemand me nog vies aan daarvoor, maar ja gewoon een sigaarkloon. Met oordoppen echter hoor je een heel ander soort geluid. Of het goed of slecht is weet ik niet, maar het is niet gewoon herrie maar echt specifieke motorgeluiden, weet niet of je kunt horen of hij arm of rijk loopt en dat soort dingen?
Sloten en replica sleutels Sleutels verkrijgbaar bij verschillende 4takt boeren.
Gebruikersavatar
wim V8
4T-MSB heilige
Berichten: 4897
Lid geworden op: 30 aug 2013 18:43
Bezit: . .
Honda S90 1966
NSU Prima D 1957
Piaggio Boxer 1 1972
Demm Turismo 4 tempi 1959
Solex 6000 '72
Fiat 1100R 1968
Locatie: Casteren

Re: Kleine vragen topic

Bericht door wim V8 »

De binnenkabel van de tellerkabel is geen gewone bowdenkabel maar een soort veer, als die bovenin ergens zwaar loopt, maar kan ook de teller zijn die zwaar loopt dan windt hij zich steeds iets op, en weer los, dat is die zwier die je terugziet aan de wijzer.
Dus begin van bovenaf met wat olie in de kabel te doen.

Ja het heeft allemaal onderhoud nodig.
Ook het tellertje heeft inwendig allemaal asjes, wieltjes en wormpjes die af en toe een minidruppeltje uurwerkolie/vet willen.
Maar ook de worm bij het wiel is inwendig van origine dik in vet verpakt, om de zoveel tijd moet het los, oud vet er uit, nieuw er in
en rijden maar weer.

En over dat toerental, dat zou niets met de koppeling te maken hebben als het in de vrijstand gebeurt.
Ik ga er steeds maar van uit dat alle onderhoud constant perfect is, anders krijg je alle vragen weer van bougie,
olie goed, kleppen gesteld, ontsteking, luchtfilter bla bla enz enz.

Probeer voor het toerental eens te beginnen met de luchtschroef af te stellen.
Draai die zo, dat daarmee het hoogste stationair toerental bereikt wordt,
stel daarna met de stationair schroef het toerental terug naar de normale waarden.


Gr. Wim.
Laatst gewijzigd door wim V8 op 30 mar 2020 09:04, 1 keer totaal gewijzigd.
Een oude brommer is alleen leuk als sleutelen uw hobby is.

Link naar mijn Honda's:
viewtopic.php?f=15&t=26869
Gebruikersavatar
gonzo
The 4T-MSB is my life!
Berichten: 1365
Lid geworden op: 17 jul 2012 20:59
Locatie: Afferden, Limburg

Re: Kleine vragen topic

Bericht door gonzo »

Snelheidverschil probeer een tandje kleiner voortandwiel....
Eat shit and die..........
Ben C50
4T-MSB addict
Berichten: 955
Lid geworden op: 06 aug 2012 22:12
Bezit: C50 TT
Bakbrommer met C50 OT
Peda Chip

Re: Kleine vragen topic

Bericht door Ben C50 »

Ik heb sinds kort dat het schakelmechanisme soms vast lijkt te staan. Meestal tussen zijn 3 en 4 blokkeert het. Hard duwen op het pedaal bij stilstand krijgt het wel weer los. Bij lage toeren schakelen gaat langer goed. Bij doortrekken en dan schakelen zit het meteen weer vast.
Laatst geprobeerd of het boutje boven tandwiel los zat, en inderdaad, die kon vaster. Tijdens het aandraaien draaide het schakelmechanisme mee tot een bepaald punt. Toen vastgedraaid. Kan ik hier iets fout aan doen? Moet hij in zn vrij staan ofzo als je hem vastdraaid? Het heeft de vorige keer niets opgelost. Ik zal vanavond even kijken of hij weer los zit.
Klavertje zit gewoon vast, en veertjes niet gebroken.
Plaats reactie